Péče o naše okolí a společný výlet na Lysou horu

V rámci tohoto týdne jsme se v oblasti ekoškoly zaměřili na péči o naše okolí, zejména o prostředí kolem nedalekého potoka. Společně jsme se vydali na sběr odpadků a byli jsme překvapeni, kolik nečistot se v okolí potoka nacházelo. Díky naší práci jsme přispěli k čistějšímu a zdravějšímu prostředí.

S láskou a pečlivostí jsme přeměnili sklizené okvětní plátky růže svraskalé ve vůni a chuťový zážitek naší kuchyně v podobě růžového sirupu. Tento sirup nám připomíná krásu a hojnost přírody, kterou máme kolem sebe.

Pátý kmen se na úterní hodině matematiky podílel na pomoci žákům z prvního stupně při dokončování jejich projektů s platónskými tělesy. Společně jsme objevovali tajemství geometrie a učili se spolupracovat při tvorbě.

Středeční den jsme zakončili společným výletem na Lysou horu. S radostí oznamujeme, že jsme všichni úspěšně zdolali vrchol a užili si společné chvíle strávené v přírodě.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do našich aktivit a přispěli k úspěšnému týdnu plnému zážitků a učení. Ať nás čekají další společná dobrodružství!