Slavnostní Vynášení Morany: Tradice a Společenství na Hnízdě!

Naše škola Hnízdo nedávno hostila tradiční událost, která propojuje naši komunitu a oslavuje konec zimy – Vynášení Morany. Pod širým nebem, u našeho společného ohniště, se sešla školní rodina, aby společně oslavila tuto starodávnou tradici.

Srdce akce bylo ohniště, kde jsme společně nanosili dřevo a vytvořili atmosféru plnou tepla a dobrodružství. Zpěvem jsme provázeli naši oslavu, zpívajíce písně plné radosti a naděje, které symbolizují příchod jara a nového začátku.

Vrcholným okamžikem večera bylo slavnostní upálení Morany, symbolu zimy a všech negativních energií, které s ní spojujeme. Jeho plameny vzplály v noci jako ohnivá pocta novému období a příležitostem, které přináší.

A co by to bylo za slavnost bez dobrého jídla? Po slavnostním obřadu jsme si u ohně pochutnávali na opékání buřtů a sdíleli příběhy a zážitky.

Vynášení Morany nejenže oživilo naši školní atmosféru, ale také posílilo pouta mezi námi, připomnělo nám význam tradic a zároveň nám přineslo spoustu radosti a veselí. Jsme vděční za tuto příležitost sdílet tuto zkušenost a těšíme se na další společné události na naší milované škole Hnízdo!